ΗΜΕΡΙΔΑ «ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ  ΥΓΕΙΑ»

Στις 31/03/04 το 1ο ΤΕΕ Ευόσμου πραγματοποίησε ημερίδα με θέμα « Διατροφή και υγεία ».

Οι Εισηγητές ήταν οι παρακάτω

1. Μήττας Νικόλαος, Γραμματέας του ΙΝΚΑ Μακεδονίας με θέμα «Πραστασία του Καταναλωτή» .

2. Προππάτου Μουσαφείρη Ρόζα, Ιατρός Διατροφολόγος Μέλος της Ελληνικής Εταιρείας Παχυσαρκίας, με θέμα Διατροφικές Διαταραχές

3. Παπαδοπούλου Σουζάνα ,Διαιτολόγος –Διατροφολόγος, Master RhD,με θέμα «Διατροφή και άθληση στους εφήβους».

4. Πετράκης Αθανάσιος, Διαιτολόγος –Διατροφολόγος Πρόεδρος της Πανελλήνιας Ένωσης Διαιτολόγων – Διατροφολόγων με θέμα «Σχολιασμός της ενότητας Διατροφή και άθληση στους εφήβους».

5. Τσιάκα Μαρία ,Διαιτολόγος – Διατροφολόγος με θέμα «Διατροφικές Διαταραχές».

Η πραγματοποίηση  αυτής της εκδήλωση του Σχολείου ανήκει στην εκπαιδευτικό κ. Ζοπόγλου Αγάπη ΠΕ 18 Τεχν. Ιατρικ. Εργαστηρίων.

Αφίσα Εκδήλωσης

Λίγο πριν την παρουσίαση των θεμάτων της ημερίδας.