ΓΙΟΡΤΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ

Στις 24 Ιουνίου 2004, στο αμφιθέατρο των ΤΕΕ Ευόσμου, πραγματοποιήθηκε τελετή αποφοίτησης που οργάνωσε η Διοίκηση του Σχολείου, ο Σύλλογος Διδασκόντων, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων και οι Μαθητικές Κοινότητες.

Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν εκπρόσωποι της Νομαρχίας Θεσ/νίκης, του Δήμου Ευόσμου, της Ένωσης Γονέων Θεσ/νίκης, πλήθος καθηγητών, γονέων και μαθητών.

Καθηγητές γονείς και μαθητές εξέφρασαν τα αισθήματα τους για τη χρονιά που πέρασε και ευχήθηκαν καλή σταδιοδρομία στους μαθητές που αποφοίτησαν. Ακολούθησε έντεχνο μουσικό πρόγραμμα, βράβευση της Μποκοτσού Ανθούλας, πρώτης μαθήτριας του σχολείου (άριστα 19 9/10) για το σχολικό έτος 2003-2004, βράβευση του μαθητή Κουγιουμτζή Κώστα, διότι ως εκπρόσωπος της Ελλάδας, πρώτευσε μεταξύ 25 εκπροσώπων χωρών στον Ευρωπαϊκό Διαγωνισμό Νέων Τραγουδιστών, που πραγματοποιήθηκε τον Μάιο στην Γερμανία. Αμέσως μετά οι μαθητές παρέλαβαν τα πτυχία τους και ενθύμια αποφοίτησης που ετοίμασε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου.

Η όλη εκδήλωση έκλεισε με δεξίωση που παρατέθηκε στο χώρο του αμφιθεάτρου.