Η ημέρα σταδιοδρομίας πραγματοποιήθηκε στις 25 Ιανουαρίου 2005, στην αίθουσα εκδηλώσεων του 1ου ΤΕΕ Ευόσμου  σε συνεργασία:

1. με επαγγελματίες υγείας από το Γ.Π.Ν. Παπαγεωργίου
  2. με βρεφοκόμο από το 1ο Παιδικό Σταθμό του Δήμου Ευόσμου

Η εκδήλωση απευθυνόταν σε μαθητές της 1η τάξης του 1ου κύκλου του τομέα Υγείας Πρόνοιας και πραγματοποιήθηκε με στόχο να γνωρίσουν οι μαθητές το εργασιακό περιβάλλον της κάθε ειδικότητας του τομέα, ώστε να αποφασίσουν μετά από έγκυρη πληροφόρηση την ειδικότητα που θα ακολουθήσουν.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ

10:00 – 10:35 Μουρατίδου Ελευθερία,  Βρεφονηπιοκόμος  Α΄Παιδικού Σταθμού Δήμου Ευόσμου.
Παρουσίαση του επαγγέλματος του/της βρεφοκόμου.
10:35 - 11:10 Παπανικολούδη Ανθή, Προϊστάμενη Παιδοχειρουρχικής κλινικής Γ.Π.Ν Παπαγεωργίου.
Παρουσίαση του επαγγέλματος του /της νοσηλευτού /τριας.
11:10 - 11:45 Τεχνολόγος Ραδιολόγος- Ακτινολόγος  Γ.Π.Ν Παπαγεωργίου.
Παρουσίαση του επαγγέλματος του Τεχνολόγου ακτινολόγου.

11:45 - 12:00 Διάλλειμα.

12:00 - 12:35 Βλαχόπουλος Θεόδωρος, Τεχν. Ιατρικών Εργαστηρίων -Προϊστάμενος Εργαστηρίων Γ.Π.Ν Παπαγεωργίου.
Παρουσίαση του επαγγέλματος του /της Τεχνολόγου Τεχ.Ιατρικών εργαστηρίων.
12:35 - 13:10 Ουζούνη Σταυρούλα, Φυσιοθεραπεύτρια του Γ.Π.Ν Παπαγεωργίου.
Παρουσίαση του επαγγέλματος του /της φυσιοθεραπευτής/τρια.
13:10 - 13:45 Σαράντη Ευαγγελία Μαία, Προισταμένη Γυναικολογικής κλινικής του Γ.Π.Ν Παπαγεωργίου.
Παρουσίαση του επαγγέλματος της Μαίας.

Παρουσίαση επαγγελμάτων τομέα Αγωγής Υγείας στους μαθητές μας.