Στα πλαίσια του Φεστιβάλ Παιδείας του Δήμου Ευόσμου, το 1ο ΤΕΕ Ευόσμου οργάνωσε την 1η Έκθεση Γραπτού Λόγου στο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου Ευόσμου από 02/05/06 έως και 08/05/06.

Η πρωτοβουλία και η οργάνωση αυτής της δραστηριότητας του σχολείου ανήκει στους εκπαιδευτικούς Αμασιάδη Θεόδωρο καθηγητή ΠΕ19 Πληροφορικής του σχολείου και κ. Ζοπόγλου Αγάπη ΠΕ 18 Τεχν. Ιατρικ. Εργαστηρίων, υπεύθυνη του γραφείου ΕΠΣΑ του 1ου ΤΕΕ Ευόσμου.

Η έκθεση πραγματοποιήθηκε από 02/05/06 έως και 08/05/06. Η απονομή των δώρων και βεβαιώσεων συμμετοχής έγινε στις 08/05/06. Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν εκπαιδευτικοί και μαθητές του 1ου, 2ου και 3ου ΤΕΕ Ευόσμου.

Οι μαθητές που συμμετείχαν με τα έργα τους:

Κομνηνού Μαρία - Γβιβε - "ΧΑΜΕΝΟ ΤΡΑΙΝΟ"

Μπουλιώνης Αλέξανδρος - Γβιβε - "ΑΔΥΝΑΜΙΑ"

Προκοπίδου Βάλια - Γβιβε - "ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ"

Αφίσα Εκδήλωσης

Στους συμμετέχοντες μαθητές δόθηκαν τα εξής δώρα - βιβλία :

"Η Μόμο" του Μίχαελ Έντε

"Ο τρυποκάρυδος" του Τόμ Ρόμπινς

"Η μέθοδος της Ορλεάνης" της Ευγενίας Φακίνου

Κατεβάστε το έντυπο που κατασκευάστηκε με τα ποιήματα των μαθητών (σε μορφή Word - 656 KB).